Maličkosti každého dne, které z vás vytvoří úspěšného člověka

Maličkosti každého dne, které z vás vytvoří úspěšného člověka

Docílit úspěchu není jednoznačně snadné. Chce to pořádnou dávku trpělivosti, také vytrvalosti. V každém případě se musíte také opříst dávkou koncentrace a dbát na disciplínu, která přichází na řadu v okamžiku, kdy motivace značně pokulhává. A samozřejmě podíl na tom, jestli skutečně uspějete či nikoliv, mají i maličkosti každého dne, z nichž si je dobré vytvořit návyk. Mezi ně patří být vděčným a zahodit negativní fráze ze svého slovníku. A další z nich si pojďme zmínit. 

Pryč s negativními lidmi 

Stejně, jako je důležité, abyste vyhodili negativní fráze ze svého slovníku, měli byste také vyhodit ze svého života negativní lidi. Ve světě totiž platí jedno krásné pravidlo, a sice jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času.  

I proto většina úspěšných (či prakticky každý úspěšný) velmi pečlivě vybírá svou společnost, ve které stráví nějaký čas. Chce se obklopovat lidmi, chce s nimi růst, nechce se s nimi válet na pohovce a neustále jen tvrdit, že je čas na změnu, pro kterou ostatně nic neudělají. 

Neplýtvejte svým časem 

Stěžovat si, že den má příliš málo času je nemístné. Máte stejné množství času jako každý jiný. Ani Elon Musk či Bill Gates neměli ani o vteřinu času více, jenom se naučili neplýtvat s ním a využívat ho na maximum. 

Je zapotřebí si uvědomit, že každý z nás má jen čtyřiadvacet hodin. Myslete na to a přemýšlejte o čase co nejefektivněji. Nestěžujte si, že nic nestíháte. Jen si dobře vynaložte oněch čtyřiadvacet hodin, které se vám vždy po probuzení nabízí. 

S minulostí musíte uzavřít mír 

Říká se, že jen člověk, který se nezabývá minulostí, může jít dál. A něco na tom pravdy je. Pokud se budete zabývat přešlapy, jež jsme provedli v minulosti, nikdy, ale opravdu nikdy nebudeme dostatečně spokojení ani úspěšní. Minulost je minulost, teď už se s ní nic neudělá a můžeme se z ní maximálně poučit. Tím však význam minulosti končí.  

Proto se přestaňte zajímat o křivky nebo chyby dřívějších let. Nedívejte se neustále do zpětného zrcátka, protože tím výraznou měrou a velmi negativně ovlivníte to, co je nynÍ a co do vašeho života také přijde. 

Další články