4 knihy, které stojí za to si přečíst v roce 2022

4 knihy, které stojí za to si přečíst v roce 2022

Posunout se a uspět v tom, co je pro nás důležité, klíčové a díky čemu budeme šťastní. Ať už chcete posunout svůj byznys na vyšší úroveň, začít působit ve světě podnikání, nebo jenom dostat se konečně na volnou nohu či říct šéfovi o přidání, knihy o seberozvoji budou tím, co by vám mohlo v tomto kroku pomoct. Minimálně dodají nový pohled na svět a kdo ví, třeba nakonec přinesou naprosto jinou vizi či myšlenku, kterou se rozhodnete zrealizovat. 

Začněte s proč, Simon Sinek 

Abyste v nadcházejícím roce mohli opravdu uspět, je důležité si zodpovědět to svoje proč. Proč děláte všechno, co děláte? Proč si budujete své podnikání způsobem, jakým si ho budujete? Jaká je vaše motivace? Pokud ten svůj důvod zatím nemáte, můžete si přečíst knihu s názvem Začněte s proč, kterou má na svém kontu Simon Sinek. V ní popisuje metodu takzvaného zlatého kruhu, která vás k tomuto důvodu přivede. 

Moc přítomného okamžiku, Eckhart Tolle 

Pokud chcete vstoupit do prosluněné budoucnosti, musíte se vyrovnat se svou minulostí a začít žít přítomností. Přílišné zaobírání se tím, co bylo, nebo tím, co bude, jenom způsobuje, že život utíká doslova mezi prsty.  

Jestliže je přesně toto váš problém, měli byste si přečíst knihu Moc přítomného okamžiku, za kterou stojí výjimečný spisovatel Eckhart Tolle. 

7 návyků skutečně efektivních lidí, Stephenn R. Covey 

Dojít k vysněnému cíli je však poněkud těžké, proto je dobré vypěstovat si takové návyky, které nás k tomu vysněnému opravdu přivedou. A kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí to dokáže, dokonce to má v popisu práce. Člověka naučí návykům, které vedou k lepší organizovanosti, a nakonec i k celkovému pocitu štěstí, který je doprovázen obrovskou energií a dobře využitým časem. 

Myšlením k bohatství, Napoleon Hill 

Každý úspěšný je toho názoru, že to, na co myslíme, si také přitahujeme do života. I proto bychom se měli naučit maximálně ovládat své myšlenky a upnout svou pozornost na to, co člověk od života chce. Pamatujte, když si to dokážete představit, může se to i uskutečnit.  

Další články