4 věci, ve kterých myslí bohatí jinak než ti ostatní

4 věci, ve kterých myslí bohatí jinak než ti ostatní

Slyšeli jste někdy o tom, že to, na co myslíte, si přitahujete do života? I když se to někomu může jevit jako cosi ezoterického nebo nereálného, ve skutečnosti na tom je kus pravdy. Myšlení je silný nástroj, který se nebojí využívat především milionáři. Ti si moc dobře uvědomují, že negativní myšlenky jim nepřitáhnou pozitivní život, proto se zejména na několik věcí snaží pohlížet zcela jinak. Jak a na co? 

Peníze jsou možnosti a možnosti jsou svoboda 

Kde se myšlení chudých a neúspěšných a úspěšných a bohatých celkem sjednocuje je otázka peněz. Lidé si uvědomují, že peníze jsou možnosti a že možnosti jsou svoboda. Chybou by bylo, kdyby se na peníze dívalo jako na něco zlého. Potom se nelze divit, že by od nich jenom utekly.  

Milionáři si moc dobře uvědomují, že peníze udělají život jednodušším a radostnějším. Že jim nabízí jistou porci svobody, finanční pohody, také možnosti.  

Můžete mít naprosto všechno 

Kde už se myšlení střední a vysoké třídy liší, je v pohledu na to, co může člověk vlastně mít. Většina lidí tvrdí, že ve svém snění bychom měli být při zemi, ale bohatí si moc dobře uvědomují, že mohou mít naprosto všechno, co si jenom dokážou představit. Nemusíte se dokonce rozhodovat, jestli si zvolíte rodinný život nebo kariéru, protože můžete mít to i ono.  

Úspěšní jsou výjimeční v tom, že umí najít jakousi rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. 

Čas jsou peníze 

Ztrácet čas je pro mnohé úspěšné nepředstavitelné. Jsou si totiž moc dobře vědomi toho, že čas jsou peníze. I proto si své časové možnosti starostlivě stráží a snaž se s nimi zacházet velice opatrně. Proto redukují neproduktivní setkání, zbavují se rozptýlení okolo, mnohé věci automatizují, protože jinak by neměli prostor pro tvorbu dalších věcí. 

Risk je zisk 

A především se nebojí riskovat. Vědí, že risk je zisk a přesně takto k tomu chtějí přistupovat. Jsou si vědomi toho, že tím největším rizikem je neriskovat, proto překračují jak své fyzické, tak psychické a emocionální pohodlí. 

Další články