Jak chybují mladí podnikatelé na počátku své kariéry?

Jak chybují mladí podnikatelé na počátku své kariéry?

V současné době se do světa podnikání pouští stále více mladých lidí. Začínají už poměrně brzy, kolem osmnáctého, dvacátého roku života. Minimálně mají svou vizi a nechtějí jít s davem, jako se to stalo třeba v případě jejich rodičů. Chtějí být výjimkou v rodině, možná až černou ovcí, ovšem s takovým jměním, o kterém se nikomu v okolí ani nemohlo zdát. Bohužel mnozí u svých vizí velice často pouze zůstávají. Ale to není jediná chyba, které se na sklonku své kariéry dopouští. 

Nevyužívají příležitosti 

Jednou ze základních chyb je, že se nevyužívá příležitosti, které se jim namanou. Běžně nad nimi máme tendenci jen mávnout rukou, ale ve skutečnosti je třeba využít všechno, co se zdá být byť za málo peněz. Peníze jsou zejména na sklonku kariéry naprosto druhořadé, ovšem příležitosti, které se v tomto období namanou, druhořadé nejsou. A v budoucnu se už nemusí nikdy opakovat. Proto myslete na to, že druhá šance už neexistuje, a tak využívejte všechno, co vám život poskytne, na maximum. 

Neriskujete 

Život je jedna velká nejistota. Sázet proto v životě na jistoty, nebo muset mít pocit nějaké jistoty pod nohama, to vede k daleko horším scénářům a k daleko většímu svazování, které však není zapotřebí.  

Ona nejistota, onen risk často tkví ve změnách, ke kterých musí ve vašem životě dojít. Jenže uvědomte si jedno – mladost je ideální čas na to, abyste riskovali, využívali možnost změnit svůj život, i když ta změna není možná po mnoha směrech zrovna vyhovující. Risk je zisk, tak na to pamatujte. 

Jste na sebe příliš tvrdí 

Ano, je sice pravdou, že člověk musí být dostatečně disciplinovaný, aby uspěl, ale to neznamená, abyste na sebe byli až příliš tvrdí. Buďte sami sobě největším podporovatelem, stejně tak buďte sami sobě tím největším hnacím motorem, ale i sokem, kterého budete chtít dnes a denně porážet.  

Další články