Jaké franšízy se řadí mezi nejlepší roku 2017?

Nejlepší franšízy roku 2017

Jelikož je tu opět další rok, neustále se nyní budete stýkat s analýzami a průzkumy, které pojednávají o tom, jaký byl ten rok předchozí. Například nyní jsme mohli narazit na seznam těch nejlepších franšíz roku 2017, který nás dost překvapil. Pokud jste tento žebříček, v němž najdete zhruba pět set těch nejlepších franšízových řetězců, nezaregistrovali, rozhodli jsme se pro vás udělat krátký seznam těch nejzajímavějších franšíz, které se v tomto žebříčku uchytily.

O franchisingu vám jistě nemusíme povídat. Franchising je způsob podnikání, který vám umožňuje otevřít si pobočku pod známou značkou, která už má své postavení na trhu, už obstála před konkurencí, už má nějakou svou stálou klientelu. Pomocí franchisingu se rozrůstá stále více firem, což je skvělé. A podle rychlosti rozkvětu se pak stanovuje žebříček TOP 500 světových franšíz.

Pojďme se podívat, jak to tentokrát dopadlo!

Kdo se stal jedničkou světa franšíz?

Kdo by to byl čekal, že se na první místě neumístí McDonald’s. Samozřejmě tato franšíza se umístila mezi těmi nejlepšími, ale jedničkou se nestala. Jedničkou roku je totiž společnost 7-Eleven, která už má po celém světě více jak šedesát tisíc franšíz! Podle všeho denně otevře šest nových provozoven, což je naprosto fantastické! Jedná se o americko-japonskou síť, který vyniká svými skvělými cenami, má velice výhodné marže a kvalitní zboží pro zákazníky.

Kdo se stal největší sítí v USA?

Společnost 7-Eleven sice je tou světovou franšízovou jedničkou, ale není ani zdaleka tou největší franšízou ve Spojených státech amerických. Tou se stala společnosti Subway, která je v Americe skutečně tou největší. Společnost Subway se s tímto skóre umístila na krásném druhém místě, kdy v těsném zákrytu na místě třetím skončil již zmiňovaný McDonald’s. Čtvrté místo patřilo kavárenské síti Dunkin Donat’s.

Další články