Nejlepší franšízy 21. století

Nejlepší franšízy 21. století

Každým rokem se ve světě franšíz sestavují různé žebříčky, které pojednávají o nejlepších franšízách toho roku, o nejhorších či o nejlépe prosperujících franšízách. Nyní se na internetu objevil žebříček nejlepších franšíz 21. století, který zahrnuje nejedno překvapení. Žebříček obsahuje franšízy, které se od roku 2001 objevovaly na seznamech nejlepších franšíz či nejvíce prosperujících franšíz. Podívejme se na franšízy, které se těšily největším úspěchům.

Jak již bylo zmíněno, možná vás některé franšízy zaskočí a překvapí, možná také ne. Pokud jste v minulosti sledovali žebříčky hodnotící nejlepší franšízy, určitě máte své favority, kteří se dostali mezi nejlepší franšízy aktuálního století. Najdeme v něm stálice, ale i firmy mnohým lidem neznámé.

První místo obsadil Subway

Kdo by to byl řekl, že tou nejlepší franšízou současného století se stane franšízový koncept Subway, jemuž se zrovna v posledních letech zrovna nedaří. Pokud bychom však měli zhodnotit uplynulých sedmnáct let, mezi nejlepšími pěti franšízami se tato franšíza objevila celkem čtrnáctkrát. Nemůžeme se tedy divit tomu, že obsadila zrovna první místo žebříčku.

Jak jsme zmínili, poslední léta nejsou pro franšízový koncept Subway zrovna příjemná. Zejména vloni klesla franšíza z první pětice až na pětadvacáté místo, to jí však nenarušilo její skóre a i tak se objevila mezi těmi nejlepšími.

V zákrytu je franšíza 7-Eleven

Pokud jste očekávali na druhé pozici franšízu McDonald’s, spletli jste se. Druhou příčku obsadila franšíza 7-Eleven, což je síť supermarketů, která se na druhém místě objevila poprvé v roce 2002. Od té doby si svou pozici stále držela, proto i zde si obhájila dvojku.

Zatímco Subway zažívá v posledních letech obrovské ztráty (zejména loňský rok byl doslova prokletý), franšízový koncept 7-Eleven je na tom jinak. Zejména loňský rok byl pro firmu až fantastický, její řetězec se rozšířil o skoro tři a půl tisíce franšízových poboček, což je až neuvěřitelné.