Kdo nyní vede v žebříčku nejbohatších lidí světa?

nejbohatší lidi

Být nejbohatším člověkem na světě je úctyhodný titul, se kterým se však může pyšnit jen jeden jediný člověk. Je to celkem neférové vůči ostatním bohatým, ale alespoň se mají v čem předhánět. Časopis Forbes tento obrovský souboj či závod pečlivě a důkladně sleduje, a když se něco změní, hned o tom vydá nový žebříček, který by zachytil, alespoň na chvilku, změnu prvních pozic. Nyní se nám žebříček opět o trochu pozměnil, protože se nám majitel obchodních značek Zara, Bershká a další posunul až na čtvrtou pozici. Ano, opravdu se Amancio Ortega dostal z druhého místa až na to čtvrté. Ve svých osmdesáti letech se však může pyšnit i tak slušným jměním na svém bankovním kontě. Cifra totiž dosahuje sedmdesáti jedné miliardy dolarů.

Na prvním místě setrvává Bill Gates

Zakladatel Microsoftu Bill Gates se už řadu let drží na úplně první pozici žebříčku nejbohatších lidí. Jednoduše na jeho jmění jen tak někdo nemá. Navíc se snaží o to, aby se jeho cifra na bankovním účtu stále zvyšovala. Do důchodu má přece ještě daleko. Ve svých šedesáti jedněch letech se současně může pyšnit sumou šestaosmdesát miliard dolarů. To je na takového mladíka opravdu skvělé číslo!

Na druhé místo se posunul Warren Buffet

Dlouhou řadu let jsme ho hledali až na třetí pozici, protože ho svým jměním předběhl majitel Zary Amancio Ortega. Jenže Ortega nám buď zlenivěl, nebo začal nemilosrdně utrácet, a tak se Warren Buffet dostal zase na skvělou druhou příčku nejbohatších lidí světa. Se svou firmou Berkshire Hathaway stále sklízí úspěchy, protože jinak by jeho konto nedosahovalo úctyhodných pětasedmdesáti miliard dolarů.

Třetí místo patří překvapivě Amazonu

Na třetí místo značně poskočil Jeff Bezos – zakladatel Amazonu.com. Nikdo ho tam nečekal, ale on se chlapec zkrátka vyznamenal za poslední rok. Čtvrté místo překročil o jednu miliardu, a tak se na jeho účtu setkáte s dvaasedmdesáti miliardami dolarů.

Další články