Podnikání nelze rozjet bez peněz. Víte, jak je získat?

Podnikání nelze rozjet bez peněz. Víte, jak je získat?

Chcete rozjet vlastní podnikání? Pak nerozjíždějte podnikání bez peněz, tak to skutečně nejde. Jakožto nová firma se musíte zapsat mezi svou konkurenci, která nebývá zrovna příjemná a mírumilovná. Pravděpodobně nepřicházíte na trh s něčím ojedinělým nebo novým, přicházíte na trh s něčím, co už jistou podobu na trhu má. Musíte se tedy snažit vyniknout a musíte se vynasnažit, aby vás zákazníky zaregistrovali. A to bez reklamy nejde. A reklamu je nutné zaplatit.  

Do podnikání byste tak měli vkročit s jistým finančním obnosem, s jakýmsi prvotním základním kapitálem, bez kterého to nejde a nefunguje. Jenže pokud máte zrovna jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, nabízí se otázka, kde peníze najít, kde je získat? 

Samozřejmě se nabízí možnost půjčit si od rodiny, ale ne každý má možnost od rodiny si půjčit nebo si chce od rodiny půjčit. Vůči rodině tím pádem vznikají jisté závazky, které mohou zcela narušit vztahy jednotlivců v rodině. Proto raději přicházíme ze zcela jinými možnostmi, jak peníze na podnikání získat.  

Přihlaste projekt do soutěže 

Pokud stojíte za novým start-upem nebo za jinými podobným projektem, využijte soutěží, které se neustále konají. Konají se například start-up soutěže, které mohou přinést potřebné peníze na projekt. I když nevyhrajete, můžete okouzlit svým nápadem jiného investora, který vám může nabídnout potřebné finanční prostředky na rozjetí projektu, do něhož vkládáte takové naděje.  

Aby však měl projekt na trhu šanci uspět, musíte mít nejen nápad, ale také musíte mít vypracovaný business plán, který zvýší šance na úspěch.  

Požádejte o dotace 

Jednou z možností, jak získat peníze na podnikání, je požádat o dotace. Evropská unie poskytuje dotace a každých pět let vypisuje program s názvem “Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost”. V rámci programu sice není snadné uspět, protože je konkurence velká, ale s dobrým odborníkem je možné v programu uspět a získat dotaci, která vás může založit i na dlouhá léta dopředu. 

Další články