Příběh Walta Disneye – nikdy to nevzdal, dnes ho zná každý

walt disney

Mnoho podnikatelů začíná podnikat z toho důvodu, že chtějí, aby o nich lidé věděli. Touží mít na svém bankovním kontě nejen velké bohatství, ale především touží po tom, aby jméno jejich podniku bylo dobře zapamatovatelné a aby se o něm vědělo. Pro takový úspěch se však musí něco udělat. Je nutné hlavně vytrvat a nevzdat to, i když je vaše cesta naprosto trnitá. Přesně takovou zahradou plnou růží s trním si prošli i ti nejznámější podnikatelé, kteří začínali z ničeho, nevzdali se, i když jim život házel klacky po nohy, ale hlavně kteří přes všechna těžká břemena, která jim na bedra život dal, dokázali uspět a známost jejich jména přišla už jako jakýsi bonus.

Mezi takové podnikatele, kteří začínali z ničeho, které odmítali, ovšem i přesto se stali naprosto známými, patří například Oprah Winfrey, kterou několikrát vyhodili z televize, protože nebyla pro televizní obrazovky dost dobrá. Dnes má své vlastní studia a nejznámější show na celém světě. Dalším takovým adeptem je autorka nestárnoucí nadčasové ságy o Harry Potterovi – J. K. Rowlingová. Jako dalšího je nutné zmínit hlavně Walta Disneye, který se nám všem zasloužil o to nejhezčí dětství vůbec!

Když o tom dokážeš snít, dokážeš to také udělat

Walt Disney neměl jeho cestu za slávou lehkou. Pro něj to opravdu nebyla cesta růžovou zahradou. Ze školy odešel, v mnoha studiích jeho tvorby považovali za ne dost kreativní a jeho první podnikání mu zkrachovalo. On však věděl, že pokud svou tvorbu miluje, pak rozhodně zvítězí a uspěje. Tímto pravidlem se ostatně řídil celý svůj život. Moc dobře věděl, že pokud bude milovat, co dělá, pak v tom dokáže být i nejlepší – a stalo se tak. Moc dobře taky věděl, že pokud chce se svými kresbami uspět, musí to brát vážně. Nesmíte se dívat na to, co dělají jiní lidé – měli byste se zaměřit především na vážnost celé této situace. Pouze pokud tomu budete dávat potřebnou váhu, pak to půjde jako po másle. První úspěch pak bude jen začátek, nikoliv konec –proto po prvním úspěchu nepřestávejte jít svou vysněnou cestou.

Další články