Geneticky upravená cukrová třtina? Už je schválena!

cukrová třtina

Žít zdravým životním stylem není tak těžké, jak se pro mnohé zdá na první pohled. Je to především o zvyku, stejně jako je to v každé životní situaci. Vždy je však nutné udělat ten první krok. Většinou se lidé dávají na zdravý životní styl z toho důvodu, že přemýšlejí o tom, že zhubnou. Bez zdravého životního stylu to nejde. Někteří začínají jíst zdravě především díky zdraví. Vysoký cholesterol už je dostatečně alarmující, proto bychom měli na takové signály našeho těla klást opravdu velký důraz. Zdraví máme jenom jedno, proto si ho ceňme.

Tajemství zdravého životního stylu je skryté převážně ve vynikajících potravinách, které dáváme do pokrmů. Jíme samozřejmě kvalitně, pestře, vyváženě a hlavně pravidelně. Pokrmy se skládají se samých zdravých surovin, proto bychom měli vědět, co se do této skupiny řadí a co ne. Místo cukru se používá třeba třtinový cukr, jenž se vyrábí z cukrové třtiny. A právě ta aktuálně slaví velké úspěchy! V současné době byla totiž schválena její první geneticky upravená podoba, a to konkrétně Brazílií!

Jedná se o významný milník pro celou Brazílii

Brazílie je svou cukrovou třtinou doslova proslulá. Pro ni je však právě tato geneticky modifikovaná podoba této plodiny naprostou fantazií a jakýmsi milníkem celého brazilského odvětví. Dosud se totiž s takovým výrobkem na světovém trhu neukázala a díky tomu, že ji tato země z padesáti procent vyváží, můžou se procenta stále zvyšovat.

Nová odrůda je odolná především vůči motýlku, který obecně cukrovou třtinu ničí. Díky tomu se tak předejde jistým nepříjemnostem, mezi něž se řadí jednoznačně také obecně špatná úroda, která by byla způsobena velkým přemnožením tohoto škůdce. Tento škůdce má totiž na svědomí každoroční ztráty, které se dostanou v přepočtu až do hranic pětatřiceti miliard korun. Ochránit má cukrovou třtinu gen bakterie, který obecně ochraňuje například kukuřici nebo sóju.

Další články