Hledáte brigádu? Vyzkoušejte práci v lese

Hledáte brigádu? Vyzkoušejte práci v lese

Peněz není nikdy dost. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří hledají přes rok vhodnou brigádu, pak je práce v lese pro vás tou vhodnou možností. Stejně jako všude jinde, i v lesním průmyslu je nedostatek pracovních sil, a tak je každá pomoc vítána a řádně oceněna. Navíc při této brigádě nebudete muset být zavření 8 hodin v pracovní hale, ve které se nedá pořádně dýchat. Naopak budete po celou dobu na čerstvém vzduchu a v přímém kontaktu s přírodou.  

Vysoké výdělky 

Práce v lese je poměrně fyzicky náročná. Na druhou stranu je díky tomu opravdu velice dobře placená. Finanční odměnu budete dostávat jednak za odpracované hodiny, ale je možno provádět různé úkony, jejich odměna se vztahuje např. na plochu paseky. 

Co budete dělat? 

V lese je práce opravdu hodně. Asi nejznámější způsob výdělku (a také nejvíce žádaný) je sázení stromků, kde dostanete okolo 3 až 4 korun za každý vsazený stromek. Za den jich člověk v klidu dokáže nasázet okolo 200. Pokud si pořádně máknete, zvládnete i 300. Další prací je lesní úklid. A co že vlastně budete uklízet? Především větve po kácení, ale také budete uklízet louky a cesty. Extrémně náročnou, ale velice dobře výdělečnou činností je pálení větví, při kterém budete mít obrovskou zodpovědnost. No a jako poslední možnou prací je postřikování stromků proti škůdcům. 

Bude po vás vyžadována samostatnost 

V lese u vás nebude nikdo stát, aby na vás dohlížel a pokřikoval, co děláte špatně. Naopak budete zde jen vy, příroda a váš pracovní úkol. Ten musíte splnit dle očekávání. Pracovat můžete i ve více lidech, a tak si na pomoc vezměte vašeho kamaráda. 

Další články