Prohrát jedno kolo neznamená celkový neúspěch. Vzchopte se jako někteří milionáři

Prohrát jedno kolo neznamená celkový neúspěch. Vzchopte se jako někteří milionáři

Když člověk prohraje v životě (nebo v byznysu) jedno kolo, má chuť veškeré dosavadní úsilí zahodit a vzdát. A to je škoda. Když se totiž padne na dno, měli bychom se znovu vzchopit a zkusit to znovu. Podruhé to jistě bude jiné a úspěch se jistě dostaví. Ostatně ukázkovým příkladem, který bychom měli následovat, jsou multimilionáři, kteří byli na vrcholu, poté spadli na naprosté dno, ale opět se dokázali vzchopit a znovu se mezi milionáře mohou řadit. O kom konkrétně je řeč? 

Bill Bartman 

Znáte muže jménem Bill Bartman? Ne? To je škoda. Přesně Bill je totiž ukázkovým příkladem toho, že člověk se nemá nikdy vzdávat, i když se to napoprvé nepovedlo. Svou vůbec první společnost založil v devadesátých letech minulého století. Byla obrovská, rostla do takových výšin, že se později odhadovala na několik miliard dolarů. Opravdu se jednalo o velice úspěšnou firmu a Bill byl velmi úspěšným byznysmenem. Jenže poté ho usvědčili za podvody v účetnictví, což vedlo až k vyhlášení jeho osobního bankrotu.  

Jenže tento muž si řekl, že napodruhé to určitě vyjde lépe. A tak se do podnikání opřel ještě jednou. A zadařilo se. Úspěchu dostáhl tím, že napsal knihy. Později dokonce založil společnost, jejíž příjmy se rovnají zhruba deset milionům dolarů ročně. 

Walt Disney 

Pokud jste Billa Bartmana neznali, další osobnost, multimilionáře na seznamu jistě znát budete. Je jím Walt Disney. Nebudeme tu však mluvit o tom, jak jeho myšáka neustále odmítali a kolik vydavatelství musel obejít, než se na něj konečně usmálo štěstí. Mluvíme o jeho prvním studiu, které jednu dobu opravdu prosperovalo, ovšem poté se dostavily finanční problémy, které vedly k propuštění všech zaměstnanců a k vyhlášení bankrotu. 

Walt Disney se však nevzdal a později založil ještě jedno studio, které bylo tentokrát úspěšnější. I když i v tomto případě mu hrozil bankrot, tentokrát situaci ustál díky půjčce, a nakonec se dostal tam, kam ani jeho fantazie nedosáhla.  

Další články