Založte si franšízu! Máte přes 80 možností!

Podnikat jde dneska různě. Přece jenom žijeme ve světě, kdy se dá podnikat v jakémkoliv oboru a dokonce pod jakoukoliv značkou, pokud se tedy rozvíjí pomocí franchisingu. Pomocí franšíz ale dneska kvete už takřka každá společnost a je jedno, jestli je to česká společnost nebo nějaká zahraniční. Stačí jen mít předpoklady, finance a můžete začít podnikat třeba rovnou pod McDonaldem nebo třeba pod značkou ENII-NAILS.

Ještě donedávna se ale lidé franchisingu poměrně obávali. Báli se o svůj majetek, tomuto druhu podnikání ještě zrovna dvakrát nedůvěřovali. Je to samozřejmě pochopitelné, tehdy to bylo něco nového, ale nyní je to něco, co lidé už běžně znají, díky čemu se společnosti rozvíjejí rychlostí blesku. Není se čemu divit, když se společnosti rozhodují podnikat na základě tohoto principu podnikání, protože rozkvět je opravdu rychlý a hlavně bez práce, protože se o danou novou pobočku vždy stará franšízant, tedy třeba vy, pokud se rozhodnete spolupracovat s nějakou známou značkou.

Jestliže se chcete stát franšízantem, máte hromadu možností. Na franšízovém trhu je hromada značek, podle odhadu jich je více než osmdesát. Pojďme si zmínit nějaké oblasti, v nichž lze skvěle rozjet novou franšízovou pobočku.

Chcete podnikat v potravinách?

Jestliže si chcete otevřít svou vlastní pobočku s potravinami, pak zkuste například Pont Market, který nyní modernizuje a rekonstruuje hlavně pobočky v centrech velkých měst. Také je skvělou franšízou i SKLIZENO nebo třeba BON BON či Náš grunt.

Chcete podnikat v kosmetice?

Spíše pro ženy je vhodné podnikání v kosmetice. I zde se najde hromada franšíz, mezi které se řadí například ENII-NAILS, tedy nehtová kosmetika, či LARÓME PARFUMES.

Chcete podnikat ve farmacii?

Pokud vás láká farmaceutický průmysl, pak byste měli zvolit například franšízový koncept BENU lékáren, dále třeba lékáren Svět zdraví či NATURHOUSE.

Další články