Franchising v praxi aneb jak si stojí naši podnikatelé?

Franchising v praxi

Bez nadsázky můžeme říci, že podzim je v Čechách doslova nabitý franchisingem. Jedna akce stíhá druhou, velice aktivní je spousta firem a lidí. Velice zajímavé bylo například Franchising Forum 2017, které proběhlo 25. října 2017 v prostorách OK systemu na Pankráci, a to od 9 do 17 hodin.

 

Inspirace pro začínající i matadory

Podtitulem Franchising Fóra 2017 bylo „Franchising v praxi“, tedy programový blok zaměřený především na praktické zkušenosti s franchisingem, a to nejenom u nás v Čechách. Jedná se již o v pořadí patnáctý ročník této konference. Akce je vždy určena pro odbornou, ale i laickou veřejnost, která podnikán formou franchisingu, nebo se o franchising zajímá. Podnikatelé, kteří chtějí s franchisingem začít a podnikat pod už zavedenou a známou značkou, zde najdou spoustu inspirace.

 

Představení úspěšných konceptů

Akce se ale hodí i pro ty, kdo by si chtěli sami vybudovat nějakou značku a poskytovat její licence. Účastníků akce bylo v letošním roce celkem 86 a s programem byli nadmíru spokojeni. Co nového se dozvěděli? V dopoledním programovém bloku šlo hlavně o předávání zkušeností už zavedených a úspěšných franchisových konceptů na našem trhu, ale také v zahraničí. Odpoledne potom vypukla prezentace Francoisových značek společně s workshopy, které pořádali zástupci franchisových konceptů.

Pomoc v kultivaci podnikatelského prostředí

Co zajímavého se mohli zájemci o franchising dozvědět? Například se zde představila paní Kamila Zárychtová, zakladatelka podnikatelských klubů Business for Breakfast. Tento franchisový koncept staví na vytváření systému klubů, kde mohou podnikatelé získat nové zakázky, navázat kontakty, formou doporučení získat nejrůznější informace. Vlastně se tímto způsobem na český trh dostává nová forma marketingu, která pomáhá malým a středním podnikatelům a také kultivuje podnikatelské prostředí.

Další články