Jaké české rodinné firmy se nyní řadí k těm největším?

Jaké české rodinné firmy se nyní řadí k těm největším?

I v České republice můžete podnikatelsky uspět. Stačí se spojit s rodinou a pustit se do realizování vašeho snu. Důkazem toho, že i rodina může fungovat pod jednou společnou střechou ve světě byznysu je hned několik rodinných firem, jež patří k největším u nás. V nich se jednotliví členové rodiny dokázali semknout a nyní se radují z nemalých zisků. 

Juta  

Mezi české rodinné firmy, které patří mezi největší na trhu, se řadí i Juta. Mluvíme pravděpodobně o jedné z největších tuzemských textilek. Sice se nyní potýká s výrazným zvýšením cen materiálů, ale není to nic, co by firmu z tohoto seznamu mělo vyřadit. Současné dění pro společnost znamená hlavně být na trhu více vidět a bránit se neprůstřelnou kvalitou výrobků.  

A ptáte se, kolik členů rodiny v tomto byznysu působí? V čele společnosti se nachází šéf Jiří Hlavatý, poté jeho syn a snacha. Mladá krev, alespoň podle statistik, vdechla firmě druhý dech a ta se proto těší z turbulentních výsledků. 

Hopi 

Mezi největší rodinné podniky v Česku patří také firma Hopi, do které se během pandemie poměrně dost investovalo. Jedná se o potravinářskou a logistickou skupinu, které se pandemie prakticky nedotkla. A tak zmiňovaná investice mohla proběhnout. Došlo konkrétně k postavení nové linky, k vybudování nového skladu pro Nestlé v Prostějově, dokonce se investovalo i do nových robotů a kamionů, jež budou pro tento rodinný byznys jistě také naprosto skvělé. 

Hruška 

V našem seznamu nesmí chybět ani rodinná firma Hruška. Potraviny, které mají v logu právě oblíbené ovoce, mají více jak třicetiletou tradici. Vlastníkem podniku jsou rovnou tři rodiny, a to Plevových, Škrabalových a Hruzíkových. Společně svou cestu zahájili pouze se zeleninou, dnes se pyšní celou škálou poboček.  

I když potraviny zde nepatří k nejlevnějším (není to přece jenom velká síť, jako je Kaufland nebo Tesco), mezi lidmi jsou prodejny opravdu oblíbené. 

Další články