Pokojové rostliny do kanceláře: vyčistí vzduch a zvýší tím vaši produktivitu

Pokojové rostliny do kanceláře: vyčistí vzduch a zvýší tím vaši produktivitu

Je důležité být ve svém zaměstnání dostatečně produktivní, bez toho by položky z připraveného to-do listu ubývaly jenom velmi pomalu. Pokud přemýšlíte nad tím, jak svou produktivitu a celkovou efektivitu zvýšit, za zvážení stojí pokojové rostliny, které vzduch opravdu hezky vyčistí a produktivitu tím značně znásobí. Čistý vzduch totiž vlévá čerstvou krev do žil a zahání únavu. Proto nad investicí do živých rostlinek neuvažujte dlouho. 

Kapradiny  

Mezi stálezelené rostliny, které efektivně čistí vzduch, patří kapradiny, které jsou věčně žíznivé. Milují vysokou vlhkost, ale jinak jsou na péči naprosto nenáročné. Věděli jste, že mluvíme o jedněch z nejstarších rostlin na světě? V kanceláři budou opravdu efektivním pohlcovačem škodlivých emisí, zejména tedy formaldehydu. 

V současné době existuje vícero druhů těchto pokojových rostlin. Majitelé kanceláří si oblíbili především Cyatheu, která míá zpeřené listy, nebo stromovou kapradinu Dicksonii. Jejich podmínky pro pěstování se víceméně nijak neliší. 

Fíkusy  

Nejen, že pomáhají čistit vzduch, ale také jsou opravdu velmi odolné vůči mnoha druhům škůdců. Řeč je konkrétně o fíkusech, které se pyšní tím, jak rozmanité jsou. Opět je možné pořídit si vícero druhů, záleží jen na vás a prostorech, kde sídlíte, jaký typ se do nich vejde. 

Fíkusy mohou být převislé, popínavé, stromkovité, také s velkými i menšími listy. Sledujte především takové, které jsou opravdu nenáročné. Některé druhy vyžadují od svých pěstitelů trochu víc. 

Břečťan 

Mezi zaručeně nenáročné pokojové rostliny patří břečťan. Rostlina může mít řadu velikostí, tvarů, může se dokonce pyšnit i nejrůznějšími barvami listů. Nejlépe se jí daří na místech, kde je teplo a světlo. Je ale pravdou, že se velmi snadno adaptuje na prakticky na jakýchkoli stanovištích. 

Další články