První kroky k franchisingu

První kroky k franchisingu

Chcete vstoupit do světa podnikání, ale nemáte vlastní nápad, který by vás do světa byznysu dostal? Dnes už nemusíte oplývat svými nápady, stačí, když začnete podnikat s byznysem, který už nějakou dobu na trhu působí. Majitelé velkých konceptů a řetězců touží po neustálém rozšiřování se, což je pro vás obrovská příležitost, kterou byste měli uchytit za pačesy dřív, než to udělá někdo jiný.  

Rozvíjet dál už fungující byznys, tomu se říká franchising. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, kdy si zkrátka odkoupíte licenční smlouvu a na základě ní si otevřete pobočku firmy, kterou už lidé moc dobře znají. Je to velká podnikatelská příležitost, o tom není sporu.  

I když se franchising může jevit jako snadný způsob podnikání, zprvu je třeba podstoupit několik kroků, které vás k vlastní franšíze buď dovedou, nebo vás od ní nakonec odradí.  

Krok číslo 1 

Ze všeho nejdříve byste se měli informovat o tom, jak vlastně franšíza funguje nebo co to vlastně přesně je ten franchising. Neinformovanost nebo nedostatečná informovanost by vás tak akorát mohla dostat do pořádného průšvihu. Je třeba si zjistit dopředu, že existují franšízy různých druhů. 

Krok číslo 2 

Hodíte se na tuto práci či nikoliv? To je otázka, kterou by si měl zodpovědět každý člověk, který o franchisingu uvažuje. Člověk, jež by chtěl mít vlastní franšízu, by měl být dostatečně temperamentní, měl by mít pevné zdraví, taky musí odpovídat zodpovědností. Je třeba už na začátku zvážit, jestli se pro daný byznys hodíte nebo jestli nejste ten pravý, kdo by franšízu měl vést. 

Krok číslo 3 

Máte na to dostatek financí? I když je franchising vstupenkou do světa podnikání, není to tak levná vstupenka jako do kina. Licenční smlouvy se odkupují za desetitisíce, ne-li za miliony korun, proto na to buďte připraveni a zodpovězte si otázku, jestli vám konkrétní částka opravdu cinká v kapse či nikoliv. 

Další články