Když si chcete půjčit na franšízu

Když si chcete půjčit na franšízu

Franšíza se jednoznačně řadí k největším podnikatelským příležitostem. Ještě donedávna to probíhalo tak, že si každý ke svému podnikatelskému snu musel vyšlapat cestičku, jenže nyní může každý nasednout do už rozjetého vlaku. Pokud zrovna také přemýšlíte nad tím, že začnete podnikat, začněte podnikat s franšízou, jelikož je to způsob, jak nezkrachovat během chvilky.

Franchising je způsob podnikání, který umožňuje na základě licenčních smluv otevříti si vlastní pobočku už známé značky. Nebudete si tedy muset vybírat jméno ani obor, v němž budete podnikat, nebudete muset investovat do počáteční reklamy ani nebudete muset čelit už tak velké konkurenci. Zkrátka všechno už bude za vámi – vašim dílem bude jen překonat už tak vysokou laťku, kterou firma, s níž podnikáte, nastavila (nebo ji případně budete muset udržet).

Franchising je jednoznačně ohromná podnikatelská příležitost, ovšem není to výhodné jen pro budoucí podnikatele, ale také pro firmy jako takové. Mohou se totiž rozvíjet, aniž by vynakládaly sebemenší úsilí.

Jenže kde na licenční smlouvy vzít?

To nejtěžší na celém franšízovém podnikání není to, jak budete s firmou hospodařit, ale rozhodnutí, pro jakou firmu se rozhodnete. Kromě výběru vhodné společnosti také musíte získat peníze na licenční smlouvu, které u velkých společností nejsou zrovna malé.

Každá licenční smlouva něco stojí, ovšem tato původní investice se brzy vrátí. Ne každý má ale několik desítek, stovek tisíc či milionů na to, by investovali do svého franšízového byznysu. Je proto si půjčit.

Investiční půjčky na každém rohu

V případě, že si potřebujete půjčit, nejspíše využijete takzvané investiční půjčky, což jsou půjčky, které jsou určené k investování. Doba splacení půjčky je většinou kratší než u obvyklých půjček, stejně tak jsou úroky zcela jiné.

Samozřejmě existuje i mnoho jiných půjček, záleží jen na vás, pro jakou se rozhodnete.

Další články