Toužíte po solárních panelech na střechách? Stát přispěje!

solární panely

Mít ekologickou domácnost – to je snem v poslední době mnoha rodin, které se rozhodly, že si postaví svůj vlastní dům. Aktuální doba je přesně ta, ve které byste si měli zažádat o hypotéku, pokud o ni skutečně bojujete nebo o ní přemýšlíte. Hypotéku totiž už není tak lehké získat. Devadesátiprocentní hypotéku už jen tak neseženete, bohužel, musíte se proto soustředit především na tu osmdesátiprocentní, kdy však dvacet procent na bankovním účtu mít rozhodně musíte. Úroky jsou navíc v současnosti na nesmyslně vysoké úrovni, proto rychle po hypotéce sáhněte.

Pakliže si budete stavit dům, pak se určitě budete orientovat podle aktuálních módních trendů, kterých jsou plné časopisy o bydlení. Měli byste přemýšlet nad tím, jak celý dům zkombinujete, ale hlavně jak ho uděláte ekologický. Pomáhat přírodě se dá nejen pomocí třídění odpadů, ale také díky solárním panelům, které hlavně ušetří rodinné finance a finanční rezervu. Pokud však solární panely nechcete především kvůli ceně, pak se pro ně stejně můžete rozhodnout, protože stát na ně začíná přispívat. Dotace se mají vyšplhat až ke sto padesáti tisícům korun!

Jedná se o program Nová zelená úsporám

Dotace jsou možné z programu „Nová zelená úsporám“, který se rozjede od září. Od prvního podzimního měsíce si budete moct zažádat až o stopadesátitisícové dotaci právě na fotovoltaické systémy s roním výkonem vyšší m než čtyři tisíce kWh. Tuto možnost dotace oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec. Mimo solárních panelů se však setkáte také s dotacemi na tepelná čerpadla, kotle nebo třeba na zateplování budov. Na zateplování budov lze však příspěvek získat už nyní.

Díky programu budou lidé mít možnost kombinovat dotace s kotlíkovými dotacemi. Stačí, když zažádají o rozšíření solárního systému. Je však nutné, abyste nahlašovali jakékoliv změny, které se budou s těmito panely pojit.

Další články