Jak poznat, že je nebankovní půjčka neférová?

Jak poznat, že je nebankovní půjčka neférová?

Rozhodli jste se pro franšízové podnikání a přemýšlíte nad tím, kde sehnat peníze? Pokud jste odhodlaní si půjčit na franšízové podnikání, možná vám vystačí jen nebankovní půjčky, které jsou v mnoha ohledech výhodnější než klasické bankovní úvěry. Buďte však v případě vyřizování žádosti o nebankovní půjčku opatrní, jelikož mnohé nebankovní půjčky mohou být neférové. I když se Česká národní banka v nedávné době snažila zmenšit seznam poskytovatelů o ty neférové poskytovatele půjček, můžou se i mezi stávajícími poskytovateli objevit ti neféroví, kteří vám nechtějí pomoct, ale spíše vám pořádně zavařit. Prozraďme si proto, jak poznat, že je nebankovní půjčka neférová.  

Nebankovní půjčky jsou žádanější, jelikož slibují rychlejší poslání požadovaných peněz na účet. Nenechte se však rychlostí zmást a raději si o dané nebankovní půjčce zjistěte co nejvíce. To vám ostatně může pomoct vyhnout se možnému maléru.  

Zjistěte si vše o následcích opožděné splátky 

Než podepíšete smlouvu s nějakou nebankovní společností, doporučujeme si zjistit vše o tom, co se stane, pokud zaplatíte splátku se zpožděním. Pokud vám jsou účtovány dle smlouvy pokuty sahající do desetitisíců, raději dejte ruce od této půjčky pryč. Féroví poskytovatelé chtějí maximálně sankciovat pár desítek korun, desetitisíce či stovky tisíce zavání průšvihem a neférovou půjčkou.  

Není smlouva k nahlédnutí 

Nabízí vám někdo půjčku, kde není smlouva k nahlédnutí? Opět jděte od této půjčky pryč, dejte od ní ruce pryč. Každý férový poskytovatel půjčky je schopný vám ukázat smlouvu, kterou podepisujete a kterou uzavíráte. Dokonce vás nabádají k tomu, abyste si půjčku pořádně přečetli, aby nedošlo v průběhu čerpání půjčky k omylům nebo ke zmatkům.  

Poplatky předem 

Musíte zaplatit něco předem? Pak se opět dostáváte do rukou neférovému poskytovateli půjček, který chce získat něco na poplatcích, ale následnou půjčku vám samozřejmě následně neposkytne.  

Další články