Jaké akcie aktuálně profitují z nového typu koronaviru?

Jaké akcie aktuálně profitují z nového typu koronaviru?

Aktuální doba koronavirová je špatná jak pro ekonomiku, tak také pro podnikání jako takové. Jen máloco dokáže profitovat z doby krize, která se upnula nejen na Českou republiku, ale také na celý svět. Kdo se však raduje, tak jsou především investoři, kteří nesází na franšízové podnikání nebo na vlastní byznys, ale investují do akcií, jelikož ty, i když jsou nyní propadlé, zanedlouho vyskočí do výšin. Lze dokonce nyní vyjmenovat rovnou několik akcií, které už nyní profitují z nového typu koronaviru.  

Samozřejmě je otázkou, jak dál bude ovlivňovat a měnit svět nové onemocnění, na které se zatím nenachází lék. Je jen otázkou, kolik nepokojů se bude dál způsobovat vlivem této nemoci, která se během malého okamžiku stala strašákem v našich skříních. Pojďme však i z této velice špatné situace něco vytěžit, a sice prozraďme si, jaké akcie nyní profitují ze zmiňované nemoci.  

Akcie, které z koronaviru profitují 

Mezi nejlepšími akciemi, které jsou dokonce vděčné za vypuknutí koronaviru, bychom našli například akcie Alpha Pro Tech. Jedná se o akcie amerického výrobce ústních masek a respirátorů, také jednorázových ochranných oděvů. Právě zmiňovaná společnost je dnes více než využívána, od vypuknutí epidemie se výrazně zvýšila produkce jednotlivých ochranných prostředků. Masky společnosti jsou navíc populární především proto, že splňují požadavky stanovené Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí.  

Také z koronavirové situace aktuálně profitují akcie Novacytu, tedy společnosti, která je specialistou na klinické diagnózy. Ceny této anglofrancouzské společnosti se díky aktuální koronavirové krizi dostala z červených čísel.  

Koronavirus a akciový trh 

Koronavirus během posledních týdnů výrazně ovlivnil akciový trh. Ten se propadl tak moc, že to burzy nepamatují. Samozřejmě některé indexy klesly jen o pár procent, konkrétní akcie však poklesly razantně.  

Další články