Konečné zlevnění eura – čekalo se však víc

euro

Pokud hodláte jen na dovolenou někam do zahraničí, rozhodně vás potěší fakt, že vás to vyjde trochu levněji než třeba minulý rok. V současné době jste jistě zaznamenali mnoho dění v České republice. Většinou se vše točilo kolem intervencí, protože se slavily rapidní úspěchy. Česká koruna pěkně posílila a aktuálně se může těšit ze svého maxima. Libra trochu polevila a euro je opravdu nízké. Proto pokud budete potřebovat na dovolenou eura, pak se zaměřte na směnu této měny nyní, nikoliv až těsně před dovolenou, protože aktuálně vás taková dovolená vyjde díky dobrému kurzu měn opravdu na mnohem méně, než například loni.

Koruna k euru posílila zhruba o sedmdesát haléřů až o korunu, což je opravdu znatelný rozdíl, i když se to aktuálně možná nezdá. Tyto intervence se projevily na kurzech směnáren. Mnoho lidí dělá opravdu dobře, když se už aktuálně rozhoduje směnit si peníze, protože právě tento kurz se jednoznačně musí využít! Řada lidí však čeká s výměnou až na později, ale to je značně riskantní, protože kurz už lepší podle analytiků nejspíš nebude.

Jak je to aktuálně ve směnárnách?

Abychom si však přiblížili aktuální stavy směnáren – v centru Prahy se dočkáte kurzu šestadvacet korun a půl za jedno euro, což je o padesát haléřů méně, než třeba na začátku roku. O pětasedmdesát haléřů však zlevnila směnárna, která se nemůže pyšnit tím, že je uprostřed v centru Prahy. Tam se však budete potýkat zhruba se sedmadvaceti korunami za euro.

Sice je posílení koruny jen několikaprocentní, přesto je to velký úspěch, který je nutné oslavit. Oproti jiné měně je to však celkem bída – švýcarský frank na konci intervencí posílil k euru o rovnou třetinu. I když je toto porovnání pro českou korunu celkem nepřejícné, posílení tak velké v rámci České republiky opravdu nikdo nečekal. Co se týče eura, tak lidé čekali trochu nižší kurz, ale i s aktuálním kurzem jsou poměrně spokojeni.

Další články