Kdo je podnikatelem roku?

podnikatel roku

Na cestu podnikání se dává poměrně každý, tedy hlavně v poslední době. Aktuálně se na cestu podnikání dávají především mladí lidé, kteří už od raného věku moc dobře vědí, co chtějí, a rozhodnou se už třeba ve dvacet letech pro to jít. Na jejich cestě je doprovází především obrovské odhodlání, což je samozřejmě dobře. Právě to je totiž hlavním pomocníkem, který jim pomáhá překročit řadu překážek, které se do jejich života dostanou rychlostí blesku. Je však nutné podotknout, že aktuálním podnikatelem roku není zrovna mladík.

Titul světového podnikatele roku se uděluje rok co rok a pro podnikatele je to opravdu velká událost, na kterou se snaží alespoň jít. Letos si tento titul odnáší zástupce Kanady, prezident a taky generální ředitel AGT Food and Ingredients – Inc. Murad Al-Katib. Jedná se o společnost, která je jedním z těch největších dodavatelů luštěnin. Působí na trhu už od roku 2003 a nyní rozváží své zboží po pěti kontinentech. Roční tržby této společnosti dosahují až dvou miliard kanadských dolarů, což je v přepočtu zhruba kolem pětatřiceti miliard korun.

Kdo prezentoval Českou republiku?

Za Českou republiku tuto událost navštívil jednatel a spolumajitel společnosti Tescoma – Petr Chmela. Letos se však tohoto velkého finále zúčastnilo skoro šedesát národních vítězů z padesáti zemí celého světa. Pokud bychom se chtěli pozastavit nad celkovými příjmy firem letošních finálních firem, pak bychom si měli držet klobouky – jejich loňské tržby činily zhruba padesát miliard USD, tey v přepočtu kolem jednoho celá dva bilionů korun! Úspěch nejsou však jenom samotné tržby, ale také i počet zaměstnanců, o které se starají. Pod svými křídly mají kolem čtyř set tisíc jednatřiceti zaměstnanců! Finální firmy se prezentují hned v jednadvaceti odvětvích podnikání, jinými slovy je jejich podnikání opravdu různorodé.

Další články