Nedostatek zaměstnanců postihl Prahu – chybějí řidiči

Nedostatek zaměstnanců v Praze

Česká republika se sice na jednu stranu chlubí nízkou nezaměstnaností, ale na druhou stranu je to velký problém, který je potřeba řešit. Nedostatek pracovníků totiž značně komplikuje chod běžných podniků. Vyšší orgány si tohoto vůbec nevšímali, dokud se to nezačalo týkat i městské hromadné dopravy v Praze. Ta totiž musí jezdit v prázdninovém režimu, jelikož nejsou lidi.

V dnešní době skutečně takřka každá firma hledá pracovníky, kteří by byli alespoň trochu schopní a kteří by se hodili na jakoukoliv pozici ve firmě. Neustále se hledají zaměstnanci nejen fastfoodů, ale i dělníci nebo IT specialisté, taky se hledají i běžné sekretářky – takřka všichni. Tato zaměstnanecká krize se aktuálně dotkla i městské hromadné dopravy. Ukázalo se, že chybějí řidiči, a to hlavně v hlavním městě Praze, o které se říká, že nikdy s podobnými situacemi neměla problém.

Dva týdny rozhodnou

Řidiči městské hromadné dopravy se tedy nyní shání, kde mohou. Tato krize se dotkla Prahy natolik, že musela přistoupit k tomu, že se bude v Praze jezdit po následující dva týdny v prázdninovém režimu. Tento režim je zatím domluven na následující dva týdny, v nichž by se mělo rozhodnout, co dál. Je to tedy doba, během které se budou usilovně hledat noví řidiči, kteří by byli ochotni hned nastoupit do nového povolání.

Místo, které je dobře placené

Lidé do tohoto zaměstnání nevstupují proto, že by snad dostávali málo peněz, ale hlavně je to velká zodpovědnost, kterou na svá bedra nevezme jen tak někdo. Po finanční stránce je mnohdy vše v pořádku, lidé však nechtějí mít na krku tolik životů. Málokdo je navíc tak trpěliví, že by v tramvaji nebo v autobusu dokázal bez nervů jezdit.

Noví pracovníci se však hledají velice složitě – nábory už dávno byly zahájeny, přesto nízká nezaměstnanost jim do karet zrovna nehraje.

Další články