Německo hlásí rekordní zaměstnanost!

Německo má rekordní zaměstnanost

Dnes se skutečně mnoho zemí může pyšnit nízkou nezaměstnaností. Ekonomika je na tom obecně naprosto skvěle, neustále stoupá zaměstnanost a nezaměstnanost klesá. To je samozřejmě dobré pro firmy jako takové, ale už to není tak dobrou zprávou pro vznikající společnosti, které hledají novou pracovní sílu. Málokterá firma lehce obsazuje nové pracovní pozice, pokud se tedy nejedná o firmu, která je svým jménem více než známá. Nejlépe se na tom mají aktuálně v Německu – právě naši sousedé hlásí rekordní zaměstnanost!

Díky tomu, že Německo nemá nouzi o cizince nebo o pracující ženy či seniory, kteří se na důchod ještě necítí, nemají ani zaměstnavatelé problém s volnými pracovními pozicemi. Mnohdy se hledají zaměstnanci trochu hůře, ale většinou se zaměstnanci skutečně brzy najdou, tudíž nijak nebude ohrožen chod podniku.

Zaměstnanost v Německu se zvýšila nejvíce za poslední dekádu!

Je skvělé, že si nevedeme dobře jenom my, ale taky i naši sousedé. Konkrétně Němci se nyní radují ze skutečně skvělé zaměstnanosti – je nejvyšší za posledních deset let! Počet pracovních sil se aktuálně zvýšil o více jak šest set tisíc, což je zhruba 1,5 procenta. Zaměstnanost se tak dostala na rekordních 44 milionů.

Co může za vzrůstající zaměstnanost?

Možná se ptáte, co může za to, že je zaměstnanost takto rekordní. Může za to hlavně větší zaměstnávání cizinců, o které nemá Německo nouzi. Kromě toho se začaly ve velkém zaměstnávat i ženy, vychází se jim zde víc vstříc, stejně jako senioři, kteří ještě nechtějí odejít do důchodu. Zejména seniorů si nejvíce váží, protože přece jenom ti mají nejvíce zkušeností, které se dneska nenajdou na každém rohu.

Podle všeho by měl tento růst pokračovat, letos by se mohla podle všeho překonat hranice pětačtyřiceti milionů zaměstnaných lidí.

Díky tomu, že se nejen Německu se zaměstnaností daří, roste i evropská ekonomika, která je nyní skutečně na skvělé úrovni.

Další články