Equa bank zvýšila své zisky! Na kolik milionů?

Equa bank zvýšila své zisky

Že se aktuálně ekonomice obecně daří, to ví snad každý. Může za to zejména vysoká zaměstnanost, obecně nízká nezaměstnanost, v mnoha zemích se začalo přidávat na výplatních páskách, což je skvělé, i když najednou se lidé opět rozšoupli a opět utrácí víc a víc. To prospívá hlavně podnikům jako takovým. Třeba taková Equa bank zvýšila svůj zisk, a to o nemalou částku.

Samozřejmě není to jen společnost Equa bank, které roste zisk. Je to i hromada jiných společností, které se mohou chlubit vysokým ziskem. U společnosti Equa bank je však zisk vyšší než sto procent, proto stojí za zmínku. Zkusili byste uhádnout, o kolik se zisk této společnosti zvýšil a na kolik milionů set tak dostal?

Zisk zvýšen o neuvěřitelných 167 procent!

Je to až neuvěřitelné, ale skutečně je to tak – během loňského roku vzrostl meziročně čistý zisk společnosti Equa bank o 167 procent! Zisk společnosti se tak dostal na 232 milionů korun. Polepšil si z 87 milionů korun, což byl čistý zisk za rok předcházející, tedy za rok 2016.

Podle všeho se jedná o nejúspěšnější rok společnosti. Tak vysokému zisku se nemůžeme divit, vždyť do společnosti přišlo mnoho nových klientů. Podle informací počet klientů vzrostl o šedesát tisíc.

Jaký bude letošní rok?

Samozřejmě firma si stanovila i na letošní rok své cíle, kterých chce dosáhnout. Očekáváním je i to, že letošní rok bude opět o něco úspěšnější než ten předchozí. Samozřejmě si nedává velké naděje, ale alespoň o pár procent chce docílit zvýšení zisku.

Co přispělo k vyššímu zisku?

Otázkou však je, co může za zvýšení zisku. Podle společnosti za to může dobrý stav české ekonomiky, protože právě ekonomika se odráží ve zlepšující se kvalitě úvěrového portfolia. Navíc za tento čistý zisk může i stále se zvyšující zájem o spotřebitelské půjčky či jejich široká nabídka běžných účtů.

Další články