Obrat cen pohonných hmot – najednou se zdražuje!

pohonné hmoty zdražují

V České republice jsme si už zvykli na to, že se všechno zdražuje. Pouze pohonné hmoty se ještě donedávna snižovaly, kdy dosáhly ceny nafty například 27 korun za litr a benzin se dostal dokonce pod třicet korun, což bylo naprosto fantastické. Ovšem je nutné poznamenat, že ani toto zlevňování pohonných hmot nemohlo trvat do nekonečna. Netrvalo to zlevňování dlouho, ale co se s tím dá dělat. Nyní se opět musíme připravit na zdražování pohonných hmot.

Ještě donedávna jsme na internetu mohli číst hromady zpráv o tom, že ceny benzinu a nafty zlevňují. Bohužel nyní je opak pravdou a pohonné hmoty začínají se svou cenou zase růst. Průměrná cena benzinu opět přesahuje přes třicet korun a nafta se už taky k těm třiceti korunám bohužel blíží. Dnes už tedy naprosto nic se svou cenou neklesá, pokud tedy nejsou zrovna nějaké výprodeje či akční nabídky.

Češi se ještě ani nevyrovnali s předraženým máslem a nyní se musí bohužel vyrovnat ještě s neustále rostoucím benzínem a naftou. Pojďme si tedy říct přesná čísla.

Zdražování pohonných hmot v číslech:

Zdražování pohonných hmot je nyní další aktuální téma, které se zanedlouho začne řešit běžně na ulicích. Během posledních několika dnů vzrostla cena benzinu o tři haléře, kdy se tedy dotkla ceny 30,23 koruny za litr. Nafta taky zdražila, a to konkrétně o 17 haléřů, kdy se vystoupala v průměru na 29,15 korun.

Kdy začalo zdražování?

Zdražování pohonných hmot začalo zhruba během letních prázdnin. Společnosti nabízející pohonné hmoty asi chtěli vydělat hlavně na turistech a na těch z nás, kteří cestovali na dovolenou vlastním automobilem. Do poloviny července jsme se ještě potýkali se zlevňováním, na přelomu července a srpna však z ničeho nic ceny začaly jít opět nahoru, nikoliv dolů.

Nejlevnější benzin nyní najdete v Libereckém kraji, kde stále ještě cena litru benzinu vyjde pod třicet korun. Pod třicet korun natankujete ještě i v Jihočeském, Karlovarském, Královéhradeckém a Ústeckém kraji.

Další články