Rekordní nezaměstnanost ekonomice prospívá, ale má to i mínusy

Rekordní nezaměstnanost

Ekonomika je dnes na skvělé úrovni. Přispívá jí i rekordně nízká nezaměstnanost, která se na rekordní úrovni udržuje už několik měsíců. Bohužel to má i svou stinnou stránku. Přibývá volných pracovních míst, které nemá, kdo obsadit. Aktuálně se v České republice vyskytuje až čtvrt milionu volných pracovních míst, které čekají, až je obsadí především nějaký řemeslník, protože právě po těch je na trhu největší poptávka.

Na druhou stranu tato zaměstnanecká krize donutila zaměstnavatele k tomu, aby konečně začali přidávat svým zaměstnancům, protože oni si to skutečně zaslouží. Bohužel až nyní, když pociťují a vědí, že jim zaměstnanci mohou odejít ke konkurenci a že své zaměstnance jenom stěží nahradí někým lepším, se rozhodli přidat na výplatnicích. Podívejme se tedy, kolik si vydělávají v České republice řemeslníci či v jaké profesi je aktuálně nejvíce volných pracovních míst.

Nejvíce chybí řidičů

Pokud bydlíte ve městech, určitě jste zaregistrovali, že tramvaje či jiná městská hromadná doprava začala jezdit mírněji. Může za to především to, že chybí řidiči. Mnohá města musela svolit k takzvanému prázdninovému režimu, kdy tramvaje jezdí mnohem méně, nikoliv jak během školního roku, kdy je cestujících o mnohem víc.

Kromě řidičů chybí samozřejmě i zmiňovaní řemeslníci, dále taky technici, konstruktéři, kontroloři kvality, prodavači, obchodní zástupci či montéři a skladníci.

Kolik si vydělávají řemeslníci?

Naštěstí se lidem díky ekonomické krizi začalo i přidávat na výplatních páskách. Zaměřme se nyní na Prahu a Středočeský kraj a na platy jednotlivých řemeslníků. Například elektrotechnici si přijdou na 35 tisíc korun hrubého platu, kováři si sáhnou na třicet tisíc korun hrubého platu a například strojírenští technici se mohou radovat z 34 korun hrubého měsíčního platu.

Ukázalo se tedy, že řemeslo má skutečně zlaté dno.

Další články